Květen 2016

Tři tečky

14. května 2016 v 19:29 | Lex
Všechny podstatný části mojí minulosti začaly před pár lety uhnívat. Než sem to stihla pořádně zaregistrovat, bakteriální rozklad je za náma; zbyly jenom vybělený kosti. Začněme třeba u blogování. Někdy kolem roku 2012 začal hromadnej blogerskej exodus. Všichni se buďto odstěhovali na jinej hosting, nebo se na to vykašlali. Mám pocit, že většina ex-blogerů sou, stejně jako já, vlastníci neaktivních blogů, kde poslední článek vyšel minimálně před několika měsíci.

To samý by se dalo říct o smažení her, kde to ve vrcholnejch dnech na Téčku vypadalo s populací podobně jako teď, co slepili několik serverů dohromady, aby bylo vůbec eště s kým hrát. Osud těhle kdysi populárních her se až nápadně podobá osudu blogovejch hostingů - někdo to odkoupí, provede pár "drobnejch změn", přičemž rozkorejní celej systém. Lidi začnou odcházet, a tak vlastník, aby se udržel nad vodou, všude naseká reklamy, případně zavede nemilosrdnej pay-to-win systém, a občas udělá nějakej event, aby z hráčů vytáhl prachy navíc.

A já se v těhlech internetovejch hrobkách jednou za čas zjevím, aniž bych k tomu měla jakejkoliv důvod, kromě toho, že sem nostalgickej idiot. Většinou odcházím s pocitem mírnýho zklamání, protože "už to není, co to bejvalo" (kdo by to čekal, že áno). Občas se ale stane, že mi na těhlech výletech do minulosti dá realita pořádně přes ústa, a já sem najednou nucená si uvědomit, že rok 2010 je nenávratně v tahu, a je na čase se s tím smířit.

A tak sem se rozhodla, že s tím seknu, a všechny účty kromě pěti přehodím do kategorie jednou-provždy-opuštěný. Není mi z toho tak úplně dobře, ale věřím, že to je krok správným směrem...